Pondělí 04.03.2024
Slunečnicový chléb, tvarohová pomazánka s vejci, ovoce
Cizrnová
Rybí filé na zelenině, bramborová kaše
Kakao,mléko, čaj, voda
Houska s máslem, okurka
Úterý 05.03.2024
Loupáček, kakao, ovoce
Zeleninová s ovesnými vločkami
Vepřové maso s játry, rýže, mléčný koktejl
Čaj, mléko, voda
Střapatý chléb, zelenina
Středa 06.03.2024
Sojový rohlík, avokádová pomazánka, ovoce
Cibulová
Pohanka se zeleninou, džus
Mléko, voda, čaj
Rohlík, pomazánkové máslo, ředkvičky
Čtvrtek 07.03.2024
Královský chléb s lučinou, ovoce
Hovězí vývar s bulgurem
Rajská omáčka (hovězí maso), kolínka
Čaj, mléko, voda
Houska cesar s ramou, kedlubna
Pátek 08.03.2024
Lámankový chléb, zeleninová pomazánka
Brokolicová
Pečené kuřecí špalíčky, brambory, zelný salát
Jogurt, ovoce
Mléko, šťáva, voda, čaj

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.