Pondělí 18.10.2021
Hermelínová pomazánka, chléb, salátová okurka, kakao
Hovězí vývar s masem a rýží
Žemlovka s jablky a tvarohem
Sojový rohlík s Májkou, červená paprika
Úterý 19.10.2021
Pomazánka z červené řepy, chléb, mléko
Přírodní rybí filé se sýrem, bramborová kaše
šťáva, voda, čaj
Ovocná přesnídávka, piškoty
Středa 20.10.2021
Vajíčková pomazánka, rohlík, hruška, bílá káva
Zeleninová polévka s písmenky
Masové koule v rajčatové omáčce, kolínka
Houska s ramou, kedlubna, polníček
Čtvrtek 21.10.2021
Žitný chléb se žervé, zelenina
Čočková polévka
Krůtí roláda, rýže
mléčný koktejl, čaj, voda
Křehký plátek s pomazánkovým máslem, ovoce
Pátek 22.10.2021
Domácí palačinky s jahodovým džemem
Kmínová polévka s houstičkou
Vepřová pečeně, špenát, bramborový knedlík
džus, voda, čaj
Slunečnicový chléb s máslem, banán

U Broučků a Včeliček

Třídy v mateřské škole máme dvě, v jedné třídě jsem u Broučků, kde jsou děti od 2-4 let. Druhá třída je třída Včeliček, kde jsou děti ve věku od 4-6 (7) let.

Budova mateřské školy je jednopatrová, třídy jsou světlé a prostorné. Je zde i školní jídelna, třída pro nejmladší děti Broučky a herna, kanceláře, sklady, prádelna a sušárna, třída a herna Včeliček. Každá třída má vlastní vchod,  umývárnu, WC a šatnu.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd podle věku. V každé třídě jsou dvě učitelky a jedna učitelka vykrývá snížený úvazek u dětí ředitelky. Třídy i ostatní prostory mateřské školy jsou barevné, působí vesele a příjemně.

V letošním školním roce jsme nově vymalovali celé pravé křídlo, levé křídlo bylo vymalováno v loni. V tomto roce prošlo rekonstrukcí elektroinstalace a snížením stropů i pravé křídlo, což bude nejvíce přínosem v zimním období. Také jsme realizovali projekt Antošovy parky, kdy na zahradu byl umístěn nový herní prvek ve tvaru lodi s lanovým mostem, lezeckou stěnou, tabulí na kreslení a skluzavkou. Pružinové houpačky se zabudovaly v počtu tří jednotlivých a jedné dvoumístné. Zahradu doplňuje zámkový chodník.

Jednotlivé třídy jsme vybavili novými hračkami a učebními pomůckami, hlavně pro dvouleté děti.

Sociální zařízení u třídy Včeliček bylo rekonstruováno a doplněno o sprchový kout.