Středa 20.11.2019
Sýrová pomazánka, chléb, zelenina
Kuřecí vývar s písmenky
Vdolečky s parádou, kakao
Sojový rohlík s bylinkovým máslem, khaki
Čtvrtek 21.11.2019
Vaječné topinky, rajče, bílá káva
Květáková polévka
Vepřové nudličky na pórku, rýže
mléčný koktejl, čaj, voda
Rozhuda, lámankový chléb, pomelo
Pátek 22.11.2019
Křehký kaštanový plátek s lučinou, salátová okurka
Zeleninová polévka s jáhlovými vločkami
Plněný bramborový knedlík, červené zelí
Máslový croissant, mléko
25.11.2019

Koncepce naší mateřské školky

Jsme otevřená mateřská škola, otevřená dětem, rodičům, našim partnerům, celé společnosti. Naší snahou je umožnit dětem šťastné dětství!

Základním cílem naší pedagogické práce je podporovat celkový rozvoj každého dítěte, a to od dovršení 3.roku života až po jeho vstup do základní školy.

Rozvíjíme dětskou osobnost v celé její šíři - v oblasti motorické, emocionální, kognitivní, etické a sociální tak, aby se jednotlivé oblasti vzájemně prolínaly. Rozvíjíme schopnosti a individualitu dítěte tak, aby bylo schopno samostatně myslet, svobodně se rozhodovat a volit své zájmy, to vše v souladu s  životními a mravními hodnotami uznávanými naší společností (osobnostně orientovaný model předškolní výchovy).

Doplňujeme, podporujeme a rozšiřujeme výchovu dětí započatou v rodině.

Zaměřujeme se současně na zapojení postižených dětí do všedního života spolu se zdravými dětmi. Je to integrace jako proces, při kterém je základem společný život handicapovaných a zdravých, sobě rovných, umocněný společným získáváním zkušeností a zážitků. Těmto dětem poskytujeme včasnou speciálně pedagogickou péči.

Orientujeme se na svět dětí a přírodu jako nezbytnou součást světa. Tento svět se odráží v integrovaných blocích a projektech, podle kterých pracujeme.

Jsme společenským centrem otevřeným lidem. Rodiče a i jiní dospělí se mohou bezprostředně účastnit výchovně vzdělávacíhoprocesu v naší mateřské škole.

Vytváříme dětem vlídné a příjemné prostředí, které má svá pravidla, kde budeme upevňovat pocit jistoty a bezpečí.

Vedeme děti ke samostatnému vyjadřování a správné výslovnosti, k čemuž využíváme uměleckého slova, dětské literatury klasické i současné.

Rozvíjíme výchovu dětí k odpovědnému chování vůči životnímu prostředí.

Klademe důraz na naše typické přírodní, společenské a kulturní prostředí. Přihlížíme k uznávaným etickým i estetickým hodnotám a úctě k rodné řeči.