Úterý 18.02.2020
Pomazánka z tuňáka, slunečnicový chléb, zelenina, bílá káva
Mrkvová polévka s ovesnými vločkami
Buchtičky se šodó
voda, čaj s citrónem
Křehký plátek s Almette, hruška
Středa 19.02.2020
Tvarohová pomazánka s kapií, rohlík, ovoce
Rybí polévka s fritátovými nudlemi a zeleninou
Krůtí závitek, bramborová kaše
jogurtové mléko, voda, čaj
Ovocná přesnídávka
Čtvrtek 20.02.2020
Lámankový chléb s máslem, paprika, polníček, bílá káva
Hovězí vývar s písmenky
Čočka na kyselo, vařené vejce, okurka
tykvík, čaj ,voda
Pomazánka z májky, houska, ovoce
Pátek 21.02.2020
Koblížek, kakao
Kapustová polévka
Řezanka, špagety
Rohlík s pomazánkovým máslem, banán
24.02.2020

Koncepce naší mateřské školky

Jsme otevřená mateřská škola, otevřená dětem, rodičům, našim partnerům, celé společnosti. Naší snahou je umožnit dětem šťastné dětství!

Základním cílem naší pedagogické práce je podporovat celkový rozvoj každého dítěte, a to od dovršení 3.roku života až po jeho vstup do základní školy.

Rozvíjíme dětskou osobnost v celé její šíři - v oblasti motorické, emocionální, kognitivní, etické a sociální tak, aby se jednotlivé oblasti vzájemně prolínaly. Rozvíjíme schopnosti a individualitu dítěte tak, aby bylo schopno samostatně myslet, svobodně se rozhodovat a volit své zájmy, to vše v souladu s  životními a mravními hodnotami uznávanými naší společností (osobnostně orientovaný model předškolní výchovy).

Doplňujeme, podporujeme a rozšiřujeme výchovu dětí započatou v rodině.

Zaměřujeme se současně na zapojení postižených dětí do všedního života spolu se zdravými dětmi. Je to integrace jako proces, při kterém je základem společný život handicapovaných a zdravých, sobě rovných, umocněný společným získáváním zkušeností a zážitků. Těmto dětem poskytujeme včasnou speciálně pedagogickou péči.

Orientujeme se na svět dětí a přírodu jako nezbytnou součást světa. Tento svět se odráží v integrovaných blocích a projektech, podle kterých pracujeme.

Jsme společenským centrem otevřeným lidem. Rodiče a i jiní dospělí se mohou bezprostředně účastnit výchovně vzdělávacíhoprocesu v naší mateřské škole.

Vytváříme dětem vlídné a příjemné prostředí, které má svá pravidla, kde budeme upevňovat pocit jistoty a bezpečí.

Vedeme děti ke samostatnému vyjadřování a správné výslovnosti, k čemuž využíváme uměleckého slova, dětské literatury klasické i současné.

Rozvíjíme výchovu dětí k odpovědnému chování vůči životnímu prostředí.

Klademe důraz na naše typické přírodní, společenské a kulturní prostředí. Přihlížíme k uznávaným etickým i estetickým hodnotám a úctě k rodné řeči.